• Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

facebook

Dopravní prostředky (kód 23-45-M/01)

Dopravní prostředky (kód 23-45-M/01)
Čtyřletý obor vzdělání je určen především pro chlapce a poskytuje úplné střední odborné vzdělání ukončené maturitní zkouškou. Vyučuje se v zaměření Diagnostika a servis silničních vozidel.

 


 

Podmínkou přijetí je řádné ukončení 9. třídy základní školy, zájem o studium technického oboru a fandovství pro motorismus je výhodou. Úplné střední odborné vzdělání je zajištěno všeobecně vzdělávací složkou výuky a odbornou složkou výuky (odborné a výběrové předměty).

V průběhu studia žáci získají řidičské oprávnění sk. B a C (osobní a nákladní automobil).

Zájemcům je umožněno přednostně (proti jiným oborům) získat také řidičské oprávnění sk. A (motocykly), řidičské oprávnění sk. E (přípojná vozidla).

Velkou výhodou je možnost absolvovat kurz Profesní způsobilosti řidiče pro nákladní automobil. Získanou středoškolskou kvalifikaci může absolvent uplatnit při výkonu středních technicko-hospodářských funkcí, pro práce technologického, konstrukčního, provozního a případně obchodního charakteru, nebo se uplatnit v samostatném podnikání v oborech zaměřených na silniční automobilovou dopravu.

Příkladem je zaměstnání v útvarech dopravy podniků, práce v autobusové a dálkové automobilové dopravě, dále jako prodejci aut v autosalonech, přijímací technici autoservisu, garážmistři, technici ve stanicích technické kontroly – STK. Nemálo absolventů úspěšně pracuje v řadách dopravní složky Policie české republiky. O odborníky – automobilové techniky má zájem i Armáda ČR.

Absolventi mají vytvořeny vzdělanostní předpoklady pro možnost získání vyššího a vysokoškolského vzdělání v oborech dopravních a strojírenských, popř. i v oborech příbuzných (např. logistika).

Ve výuce odborných předmětů je zajištěno propojení teoretické a praktické výuky. Žáci se seznamují s konstrukcí a uspořádáním všech částí automobilu, učí se odhalovat jejich závady, pracují s moderními diagnostickými přístroji, účastní se exkurzí a výstav, které prohlubují a doplňují probrané učivo.

Kontaktní adresa:

Ing. Jan Šneberger, SPŠ dopravní, Plzeň, Karlovarská 99
e- mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Učební plán oboru Dopravní prostředky (kód 23-45-M/01)
Školní vzdělávací program je k nahlédnutí u ředitelky školy.

Kalendář akcí

květen   2021
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Spolupracující firmy


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ PLZEŇ, KARLOVARSKÁ 99

  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, Plzeň 323 00, Tel.: 371 657 111, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  |  Prohlášení o přístupnosti
2016 © Střední průmyslová škola dopravní Webdesign by AGIONET s.r.o.