• Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

facebook

Autotronik (kód 39-41-L/01)

Autotronik (kód 39-41-L/01)
Čtyřletý obor vzdělávání je určen pro žáky, kteří splnili povinnou školní docházku, přijímací kritéria a zdravotní způsobilost doloženou stanoviskem lékaře.

 


 

Autotronik je nejnovější obor v automobilovém odvětví, určený pro přípravu vysoce kvalifikovaných odborníků pro údržbu, diagnostiku a opravy motorových vozidel i elektrovozidel, kteří budou schopni uplatnit své odborné vzdělání především v autoopravárenské praxi, ve výrobě automobilů a v živnostenském podnikání.

Na konci třetího ročníku mohou žáci konat podle jednotného zadání závěrečné zkoušky z oboru automechanik a získat tak výuční list. Na konci čtvrtého ročníku konají žáci maturitní zkoušku. Po skončení studia mohou žáci pokračovat ve studiu na vysoké škole. Mohou si také rozšířit kvalifikaci o další výuční list v jiném oboru vzdělání (např. karosář, autolakýrník).

Výuka se skládá z teoretických předmětů realizovaných v učebnách školy, odborných učebnách a laboratořích a z odborného výcviku realizovaného ve vybavených školních dílnách novými automobily i diagnostickými přístroji příp. na pracovištích autoopraven apod. Součástí výuky je příprava k získání řidičského oprávnění pro skupiny B a C. Zájemci mohou získat také profesní průkaz. Ihned po ukončení vzdělání mohou absolventi absolvovat kurz a přezkoušení z Vyhlášky č. 50/1978 Sb. o odborné způsobilosti v elektrotechnice.

Z cizích jazyků studují žáci v 1. a 2. ročníku Anglický a Německý (Ruský) jazyk. Ve 3. a 4. ročníku pokračují v jednom z jazyků podle vlastní volby, včetně odborného jazykového zaměření.

Odborné vzdělávání je tvořeno předměty, které poskytují studentům ucelený přehled o moderních silničních vozidlech z hlediska konstrukce, technologie (výroby a oprav), elektrických a elektronických systémů s využitím výpočetní techniky. Důležitou součástí studia je výuka diagnostiky motorových vozidel v praxi.

Žáci se dle zájmu účastní exkurzí, přednášek a výstav, které prohlubují a doplňují probrané učivo a poskytují žákům reálný pohled na problematiku silničních vozidel.

Přijímací zkoušky konají žáci z Českého jazyka a Matematiky. Žáci jsou přijímáni i na základě dosahovaných výsledků v základní škole a na základě zájmu o obor.

Škola má uzavřenou smlouvu o spolupráci s mnoha firmami zabývajícími se servisem i prodejem automobilů.

Výuka probíhá v areálu školy v Plzni – Křimicích.

Učební plán oboru Autotronik (kód 39-41-L/01)
Školní vzdělávací program je k nahlédnutí u ředitelky školy.

Kalendář akcí

květen   2021
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Spolupracující firmy


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ PLZEŇ, KARLOVARSKÁ 99

  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, Plzeň 323 00, Tel.: 371 657 111, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  |  Prohlášení o přístupnosti
2016 © Střední průmyslová škola dopravní Webdesign by AGIONET s.r.o.