• Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

facebook

Autolakýrník (kód 23-61-H/01)

Autolakýrník (kód 23-61-H/01)
Tříletý obor vzdělávání s výučním listem je určen pro žáky, kteří splnili povinnou školní docházku a jsou zdravotně způsobilí (potvrzení od lékaře).
Příprava v oboru vzdělání Autolakýrník vytváří předpoklady k tomu, aby se absolvent samostatně orientoval ve všech lakýrnických pracovních postupech, míchal a tónoval barvy na stejný odstín při opravách hotových lakovaných výrobků, zvládal připravit podle konkrétního pracovního úkolu pracoviště - potřebné pomůcky včetně seřízení a obsluhy přístrojů. Součástí vzdělání je i příprava k získání řidičského oprávnění skupiny B.

Absolvent umí využívat základních zdrojů informací, důležitých pro jeho orientaci v pracovním i mimopracovním životě. Uživatelským způsobem pracuje s osobním počítačem, zvládá základní způsoby jeho obsluhy. Umí posoudit přímé i nepřímé vlivy své výrobní činnosti na životní prostředí, hodnotit je a zaujmout k nim odpovědná stanoviska. Dodržuje zásady a předpisy bezpečnosti a hygieny práce.

Po ukončení přípravy, úspěšném vykonání závěrečné zkoušky a po příslušné praxi jsou absolventi schopni samostatně zhotovovat autolakýrnické, lakýrnické, malířské a písmomalířské práce na všech běžných druzích podkladů, s použitím vhodných nátěrových a nástřikových barev, laků a dalších aplikačních látek. Jsou schopni uplatnit se v živnostenské sféře i oblasti služeb.

Z cizích jazyků si žáci mohou vybrat mezi Anglickým a Německým jazykem.

Ve výuce dochází k propojení praktické a teoretické výuky. Žáci se účastní exkurzí, přednášek a výstav, které prohlubují a doplňují probrané učivo.

Po vykonání závěrečné zkoušky obdrží žáci výuční list a vysvědčení o závěrečné zkoušce. Poté mohou pokračovat v nástavbovém studiu, které je zakončené maturitní zkouškou. O vyučené žáky je velká poptávka z firem.

Přijímací zkoušky se nekonají. Žáci jsou přijímáni na základě dosahovaných výsledků v základní škole a na základě zájmu o obor.

Učební plán oboru Autolakýrník (kód 23-61-H/01)
Školní vzdělávací program je k nahlédnutí u ředitelky školy

Pozn.: Výuka všech učebních oborů probíhá v areálu školy v Plzni-Křimicích.

Kalendář akcí

květen   2021
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Spolupracující firmy


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ PLZEŇ, KARLOVARSKÁ 99

  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, Plzeň 323 00, Tel.: 371 657 111, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  |  Prohlášení o přístupnosti
2016 © Střední průmyslová škola dopravní Webdesign by AGIONET s.r.o.