• Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

facebook

Slavnostní poklepání základního kamene nového sportovního areálu Plzeň - Křimice

Slavnostní poklepání základního kamene nového sportovního areálu Plzeň - Křimice
Dne 15. 9. 2020 se v areálu SPŠ dopravní, Plzeň, Průkopníků 290 konalo „Slavnostní poklepání základního kamene nového sportovního areálu Plzeň - Křimice“.


Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace se akce se konala v komorním složení.

Hlavními hosty byli:
JUDr. Marcela Krejsová, zastupující náměstkyně hejtmana
Mgr. Ivana Bartošová, náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu
JUDr. Jaroslava Havlíčková, MBA vedoucí odboru školství, mládeže a sportu na KÚPK
JUDr. Michal Bouřa, MBA, vedoucí odboru investic a majetku na KÚPK
Pan Vít Mojžíš, starosta Úřadu městského obvodu Plzeň 5 - Křimice.

Za školu se zúčastnili:
Ing. Irena Nováková, ředitelka školky, zástupci ředitelky Ing. Jaroslav Kašpar a Mgr. Jan Mojžíš, vedoucí provozního oddělení Bc. Pavel Procházka, vedoucí provozu Křimice pan Jaroslav Kratochvíl a vedoucí školní jídelny pan Miloslav Martínek.

Akci zahájila ředitelka školy. Seznámila přítomné s harmonogramem akce a s hlavními investory. Přítomní si mohli také prohlédnout plánek budoucího multifunkčního hřiště. Poté následovalo slavností poklepání na základní kámen.

Stavba hřiště by měla začít v říjnu 2020 a je rozdělena do několika etap:
První etapa zahrnuje vybudování komunikace a zpevněné plochy, areálové rozvody inženýrských sítí, přípojku kanalizace, opravu vodovodní přípojky, část oplocení – říjen 2020.

Ve druhé etapě se budou budovat vlastní sportoviště: hřiště s umělým vodoodpudivým tartanem a tenisové kurty s antukovým povrchem – rok 2021.

Třetí etapa pak zahrnuje běžecký ovál, zázemí pro sportovce a správce areálu, dětské a dopravní hřiště, parkoviště a bude dokončeno i oplocení areálu – rok 2022.

V rámci nového sportovního areálu bude také vybudována dobíjecí stanice pro elektromobily, která bude sloužit veřejnosti. Tuto přípojku bude využívat i naše škola, která vlastní automobil Kia Soul, získaný z projektu.

Hlavními investory celého multifunkčního sportovního areálu je Plzeňský kraj, který na tuto akci v letošním roce vyčlenil přes 5 miliónů korun a Úřad městského obvodu Plzeň 5-Křimice, který nám přispěl miliónem korun. Počítáme, že se celá akce vyšplhá na 26 miliónů korun.

Multifunkční sportovní areál bude sloužit žákům SPŠ dopravní, Plzeň (včetně ubytovaných na domově mládeže), žákům ZŠ Plzeň-Křimice (ZŠ je v areálu SPŠ dopravní, Plzeň) i široké veřejnosti.

Zhotovitelem projektové dokumentace je firma Labron s. r. o., Praha.

Součástí této akce byla prohlídka výukové haly v areálu školy, ve které se bude montovat nákladní automobil Tatra v rámci projektu „Tatra do škol“. Tatru bude montovat sedm žáků třetího a čtvrtého ročníku oboru vzdělání Autotronik a Mechanik opravář motorových vozidel (automechanik) spolu s dvěma učiteli odborného výcviku. Žáci a pedagogové se od 4. do 9. 10. 2020 zúčastní školení přímo ve firmě Tatra Kopřivnice, která na auto dodala komponenty. S vlastní montáží začneme 12. 10. 2020 a předpokládáme, že do tří měsíců by mělo být auto smontováno. Následně se nákladní automobil odveze do firmy ke kontrole a „oživení“. Hotová Tatra bude v budoucnu sloužit Správě a údržbě silnic Plzeňského kraje.

V neposlední řadě jsme se ve škole pochlubili novým zrekonstruovaným sociálním zařízením.

Na obě akce jsme obdrželi finanční prostředky od našeho zřizovatele (2 389 750 Kč Tatra, 2 500 000 Kč sociální zařízení). Na akcích se bude fnančně podílet i naše škola.

Doufáme, že se obě akce uskuteční bez větších problémů a budou v termínech dokončeny. Zároveň nás těší rozšiřující se spolupráce s Krajským úřadem Plzeňského kraje, Úřadem městského obvodu Plzeň 5-Křimice a dalšími dodavateli.

Kalendář akcí

květen   2021
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Spolupracující firmy


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ PLZEŇ, KARLOVARSKÁ 99

  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, Plzeň 323 00, Tel.: 371 657 111, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  |  Prohlášení o přístupnosti
2016 © Střední průmyslová škola dopravní Webdesign by AGIONET s.r.o.