• Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

facebook

Škola udržitelného rozvoje 1. stupně


SPŠ dopravní, Plzeň byl u příležitosti dekády OSN „Vzdělávání pro udržitelný rozvoj“ propůjčen titul „Škola udržitelného rozvoje 1. stupně“, a to na období 2014-2016.

Informace k získání titulu:

  • o udělení titulu může žádat škola , která je členem Klubu ekologické výchovy (KEV)
  • titul je propůjčen na 3 roky
  • k udělení titulu je potřeba vykázat činnost v oblasti environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty za období 2011–2013

Školy jsou kategorizovány do třech stupňů:

1. stupeň (nejvyšší)

Škola s dlouhodobými zkušenostmi s komplexní realizací EV, kdy jsou zapojeni téměř všichni pedagogové. Na škole působí koordinátor EV (nejlépe absolvent specializačního studia), který se účastní dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti ekologie a ŽP. Je zpracován dlouhodobý i krátkodobý (na jeden školní rok) školní program EV. Škole realizuje programy k EV v průběhu školního roku a zapojuje do svých aktivit i veřejnost. Postupně se stává centrem vzdělávání pro UR v rámci regionu, kdy spolupracuje se školami v okolí a podílí se na dalším vzdělávání pedagogů z okolních škol.

2. stupeň (střední)

Škola s dlouhodobějšími zkušenostmi s EV, zapojeno alespoň 50% pedagogů do aktivit EV, je ustanovený koordinátor, který však nemusí být absolventem specializačního studia. Občas se účastní dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti ekologie a ŽP. Je vypracován krátkodobý školní program EV, realizace EV probíhá pouze v rámci některých vyučovacích předmětů. Jsou realizovány programy k EV v průběhu školního roku, škola spolupracuje s okolními školami.

3. stupeň (začínající školy)

Škola s krátkodobými zkušenostmi s EV, zapojeno alespoň 20 % pedagogů nebo i jednotlivec (ve výjimečných případech), ustanovený koordinátor, který nemusí být absolventem specializačního studia, vypracován přehled aktivit k EV, realizace EV pouze v rámci několika málo vyučovacích předmětů, realizace dílčích programů k EV v průběhu školního roku, škola doposud nemá navázanou spolupráci s okolními školami či jinými institucemi v oblasti EVVO.

Certifikát „Škola udržitelného rozvoje 1. stupně“ převzali na Valné hromadě KEVu na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy v Praze za účasti PhDr. Jindřicha Friče, náměstka ministra Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Doc. PaedDr. RnDr. Milady Švecové, CSc., předsedkyně Klubu ekologické výchovy a JUDr. Karla Komárka, vedoucího tajemníka České komise pro UNESCO Ing. Jiří Svoboda, ředitel SPŠ dopravní, Plzeň a Ing. Jana Jindřichová, koordinátorka environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty SPŠ dopravní, Plzeň.

Kalendář akcí

červen   2021
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Spolupracující firmy


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ PLZEŇ, KARLOVARSKÁ 99

  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, Plzeň 323 00, Tel.: 371 657 111, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  |  Prohlášení o přístupnosti
2016 © Střední průmyslová škola dopravní Webdesign by AGIONET s.r.o.