• Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

facebook

EduroamČeská verze English version

Od 1. září 2016 je naše škola připojena k mezinárodní bezdrátové síti Eduroam. Eduroam je mezinárodní projekt podporující mobilitu uživatelů v akademických sítích, uživatel tak má možnost se připojit na mnoha akademických institucích na celém světě. Při připojení je uživatel ověřen v rámci školy, ke které se váže jeho účet.

Síť Eduroam je v rámci naší školy dostupná na Karlovarské ve školních pavilonech A a B i na domovech mládeže DM I a DM II. V Křimicích je pak k dispozici v prostorách školy, dílen a na domovech mládeže. K síti se může připojit každý zaměstnanec a žák, který má účet v naší počítačové síti, a pochopitelně v rámci roamingu i cizí uživatelé, kteří mají účet u některé z institucí, zapojených do projektu Eduroam. Naproti tomu naši uživatelé mohou využívat služeb Eduroamu u všech těchto institucí po celém světě.

Pro připojení k síti Eduroam použijte vaše uživatelské jméno pro účet k naší počítačové síti a to včetně tzv. realmu, tzn. včetně @dopskopl.cz (@dopskopl-kr.cz pro účty v Křimicích). Použití realmu v uživatelském jméně je povinné, v případě že ho neuvedete, je sice možné, že u nás ve škole se připojíte, ale nikde jinde ne! Jako heslo použijte stejné heslo, jaké máte pro přístup k počítačové síti (přihlášení k PC)

V systému Android (telefony, tablety) není třeba pro připojení žádných zvláštních postupů, SSID, ke kterému se budete připojovat je eduroam, jméno (totožnost) a heslo - viz. výše. Pokud se připojení nedaří, zkontrolujte, že v konfiguraci wifi připojení pro eduroam máte správně nastaveny tyto parametry:
  • Metoda EAP: PEAP
  • Ověření fáze 2: MSCHAPV2
  • Certifikát CA: nespecifikováno (prázdné)
  • Uživatelský certifikát: nespecifikováno (prázdné)
V rozšířených možnostech pak:
  • Nastavení proxy: Žádný
  • Nastavení IP: DHCP

V systému Windows můžete využít automatický konfigurátor připojení (ke stažení ZDE - po stažení zip rozbalte do složky a spusťte soubor nastaveni.exe), popř. nastavit připojení podle tohoto návodu.

Pozn.: Pro zaměstnance doporučuji na pracovních noteboocích používat spíše interní školní síť SPSD-WIFI, ve které nejsou zablokovány přístupy ke školním serverům, tiskárnám a dalším vnitřním síťovým zdrojům, a také má vyšší prioritu než síť Eduroam, tedy při vyšším počtu uživatelů na AP nejste omezeni rychlostí ani přístupem k internetu. Síť Eduroam pak využívejte v případě, že se vám hodí možnost roamingu v rámci celého Eduroamu, kdy se můžete k síťi Eduroam připojit i jinde než ve škole, tedy např. na mobilních telefonech, popř. tabletech.

Kalendář akcí

květen   2021
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Spolupracující firmy


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ PLZEŇ, KARLOVARSKÁ 99

  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, Plzeň 323 00, Tel.: 371 657 111, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  |  Prohlášení o přístupnosti
2016 © Střední průmyslová škola dopravní Webdesign by AGIONET s.r.o.