• Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

facebook

Autoelektrikář (kód 26-57-H/01)

Autoelektrikář (kód 26-57-H/01)
Tříletý obor vzdělávání ukončený výučním listem je určen pro hochy i dívky, kteří úspěšně ukončili 9. třídu základní školy. Zdravotní způsobilost uchazeče o studium musí být doložena potvrzením od dorostového lékaře. Studium je ukončeno závěrečnou zkouškou.Obor je zaměřen na opravování elektrického a elektronického vybavení silničních motorových vozidel včetně elektromobilů, jejich elektrických funkčních celků, na provádění diagnostiky, demontáže, kontroly a oprav jednotlivých částí a jejich montáže včetně funkční kontroly po provedené opravě. Součástí vzdělávání je získání řidičského oprávnění skupiny B a C. Zájemci mohou získat také profesní průkaz řidiče.

Veškerá činnost na motorových vozidlech probíhá v souladu s ekologickými hledisky a zásadami bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Absolvent umí vykonávat údržbu, seřizování, jednodušší i složitější opravy elektrického příslušenství motorových vozidel. Rozumí konstrukci a funkci těchto zařízení. Podle technické dokumentace umí vyhledávat a odstraňovat vzniklé závady. Podle vlastní volby používá montážní prostředky, měřící a diagnostickou techniku. Je seznámen se základními prvky a obvody pro řízení jednoduchých procesů. Po určité praxi s pomocí technické dokumentace je schopen nahrazovat aktivní elektronické prvky elektrické výbavy motorových vozidel ekvivalentními součástkami při zachování průvodních technických parametrů. Ovládá odbornou terminologii typickou pro elektrotechniku a je schopen využívat obecných poznatků, pojmů, pravidel a principů při řešení praktických úkolů.

Z cizích jazyků si žáci mohou vybrat mezi Anglickým a Německým jazykem.

Při hodnocení žáků je kladen důraz na praktické vědomosti a dovednosti, rovněž dochází k propojení praktické a teoretické výuky.

Žáci se účastní exkurzí, přednášek a výstav, které prohlubují a doplňují probrané učivo.

Absolventi, kteří úspěšně vykonali závěrečnou zkoušku, obdrží výuční list a vysvědčení o závěrečné zkoušce. Poté mohou absolvovat kurz s přezkoušením z Vyhlášky č. 50/1978 Sb. o odborné způsobilosti v elektrotechnice.

Také mohou pokračovat v nástavbovém studiu, které je zakončené maturitní zkouškou.

Přijímací zkoušky se nekonají. Absolventi jsou přijímáni na základě výsledků ze základní školy a na základě zájmu o obor.

Výuka probíhá v areálu školy v Plzni – Křimicích

Učební plán oboru Autoelektrikář (kód 26-57-H/01)
Školní vzdělávací program je k nahlédnutí u ředitelky školy

Kalendář akcí

duben   2021
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Spolupracující firmy


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ PLZEŇ, KARLOVARSKÁ 99

  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, Plzeň 323 00, Tel.: 371 657 111, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  |  Prohlášení o přístupnosti
2016 © Střední průmyslová škola dopravní Webdesign by AGIONET s.r.o.