• Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

facebook

Mechanik opravář motorových vozidel (Automechanik) (kód 23-68-H/01)

Mechanik opravář motorových vozidel (Automechanik) (kód 23-68-H/01)
Tříletý obor vzdělávání ukončený výučním listem je určen pro hochy i dívky, kteří úspěšně ukončili 9. třídu základní školu. Zdravotní způsobilost uchazeče o studium musí být doložena potvrzením od dorostového lékaře. Studium je ukončeno závěrečnou zkouškou.Obor je zaměřen na opravování, demontáž, montáž, kontrolu silničních motorových vozidel a jejich funkčních celků. Studenti používají a obsluhují diagnostická zařízení pro kontrolu technického stavu vozidel a jejich částí. Součástí vzdělávání absolventa je získání řidičského oprávnění skupin B a C. Zájemci mohou získat také profesní průkaz.

Absolvent oboru je schopen aplikovat získané poznatky ve své odborné práci i v občanském životě, dovede uživatelským způsobem pracovat s osobním počítačem, dovede využívat informačních zdrojů. Má vytvořeny základní předpoklady pro možné budoucí uplatnění v živnostenském podnikání.

Po ukončení přípravy a po úspěšném vykonání závěrečné zkoušky se absolvent orientuje v technologické a servisní dokumentaci různých druhů a typů silničních vozidel, dovede samostatně zvolit a připravit nástroje, nářadí a zařízení, samostatně zvolit správný a bezpečný postup při demontáži, opravě a montáži agregátů vozidel a jejich částí. Je schopen rozlišit běžné strojírenské materiály, zná jejich vlastnosti a použití. O provedené opravě vozidla, jeho seřízení apod., je schopen vést požadovanou dokumentaci, vypracovat předepsaný záznam, vést základní evidenci o vykonané práci. Orientuje se v základních vztazích k životnímu prostředí a zásadách jeho ochrany před možnými negativními vlivy. Dodržuje zásady a předpisy bezpečnosti a hygieny práce.

Z cizích jazyků si žáci mohou vybrat mezi Anglickým a Německým jazykem.

Ve výuce dochází k propojení praktické a teoretické části. Žáci se účastní exkurzí, přednášek a výstav, které prohlubují a doplňují probrané učivo.

Po vykonání závěrečné zkoušky obdrží žáci výuční list a vysvědčení o závěrečné zkoušce. Poté mohou pokračovat v nástavbovém studiu, které je zakončené maturitní zkouškou.

Přijímací zkoušky se nekonají. Žáci jsou přijímáni na základě výsledků v základní škole a na základě zájmu o obor.

Učební plán oboru Mechanik opravář motorových vozidel (kód 23-68-H/01)
Školní vzdělávací program je k nahlédnutí u ředitelky školy

Pozn.: Výuka všech učebních oborů probíhá v areálu školy v Plzni-Křimicích.

Kalendář akcí

duben   2021
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Spolupracující firmy


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ PLZEŇ, KARLOVARSKÁ 99

  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, Plzeň 323 00, Tel.: 371 657 111, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  |  Prohlášení o přístupnosti
2016 © Střední průmyslová škola dopravní Webdesign by AGIONET s.r.o.