• Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

facebook

Karosář (Autoklempíř) (kód 23-55-H/02)

Karosář (Autoklempíř) (kód 23-55-H/02)
Tříletý obor vzdělávání s výučním listem je určen pro žáky, kteří splnili povinnou školní docházku a jsou zdravotně způsobilí (potvrzení od lékaře).
Žáci se nejprve seznamují se základy ručního zpracování kovů, s operacemi vyskytujícími se při zpracování jemných plechů a profilů, s jejich povrchovými úpravami a spojováním. Volí optimální technologické postupy výroby jednoduchých dílů, používají nástroje, nářadí, pomůcky a stroje a seřizují je. Poté prohlubují své odborné znalosti při výrobě a opravách karosérií a skříní silničních vozidel. V rámci výuky žáci absolvují základní kurz svařování elektrickým proudem v ochranné atmosféře CO2 (získají svářečský průkaz) a ten si mohou rozšířit i na svařování plamenem, případně plastem. Součástí vzdělání je také příprava k získání řidičského oprávnění skupiny B.

Ve výuce dochází k propojení praxe a teorie. Žáci se účastní exkurzí, přednášek a výstav, které prohlubují a doplňují probrané učivo.

Ve své profesní oblasti dovedou absolventi identifikovat a analyzovat problémy, zvažovat možnosti jejich řešení, vybírat a navrhovat řešení optimální v daném kontextu, stanovovat efektivní postupy při realizaci řešení a dodržovat je. Dovedou pracovat s osobním počítačem, využívat informačních zdrojů v pracovním i mimopracovním životě. Mají vytvořeny základní předpoklady pro uplatnění v živnostenském podnikání. Orientují se i v základních ekonomických otázkách této problematiky.

Z cizích jazyků si žáci mohou vybrat mezi Anglickým a Německým jazykem.

O vyučené žáky je velká poptávka z firem.

Po vykonání závěrečné zkoušky obdrží žáci výuční list a vysvědčení o závěrečné zkoušce. Poté mohou pokračovat v nástavbovém studiu, které je zakončené maturitní zkouškou.

Přijímací zkoušky se nekonají. Žáci jsou přijímáni na základě výsledků ze základní školy a na základě zájmu o obor.

Učební plán oboru Karosář (kód 23-55-H/02)
Školní vzdělávací program je k nahlédnutí u ředitelky školy

Pozn.: Výuka všech učebních oborů probíhá v areálu školy v Plzni-Křimicích.

Kalendář akcí

duben   2021
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Spolupracující firmy


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ PLZEŇ, KARLOVARSKÁ 99

  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, Plzeň 323 00, Tel.: 371 657 111, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  |  Prohlášení o přístupnosti
2016 © Střední průmyslová škola dopravní Webdesign by AGIONET s.r.o.