• Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

facebook

Čalouník (kód 33-59-H/01)

Čalouník (kód 33-59-H/01)
Tříleté denní střední vzdělání zakončené výučním listem je určeno pro chlapce a dívky, kteří úspěšně ukončili základní školu a jsou zdravotně způsobilí (potvrzení od lékaře).Žáci získávají kvalifikaci pro výkon souboru pracovních činností, včetně ovládnutí metod práce a příslušných pracovních prostředků čalounické výroby a dekoratérství.

V jednotlivých odborných předmětech žáci provádějí práce, při kterých si sami navrhují výrobek ke zhotovení včetně výkresové dokumentace a vlastního technologického postupu. bPro získání uceleného přehledu získávají znalosti o způsobech zpracování materiálů, výrobě, dekoratérských prvcích i charakteristice jednotlivých období /od pravěku po novodobý styl/.

Po úspěšném zakončení studia absolventi mohou vykonávat činnosti, při nichž je nutno samostatně uplatňovat získané vědomosti, dovednosti a návyky s určitou mírou osobní zodpovědnosti a samostatností výroby čalouněného nábytku a jiných čalouněných výrobků, zpracování materiálů podle funkce a umí zvládnout různé technologie jak ručním, tak strojním způsobem. Mohou vykonávat i činnosti spojené s prováděním údržby a opravami výrobků.

Z cizích jazyků si žáci mohou vybrat mezi Anglickým a Německým jazykem.

V průběhu tříletého studia se žáci zúčastňují exkurzí, které jsou tématicky zaměřené na probírané učivo. Ve výuce dochází k prolínání teorie s pracemi v odborném výcviku, a tím si žáci osvojují získané teoretické znalosti.

O žáky je veliký zájem z řad firem. Po vykonání závěrečné zkoušky obdrží žáci výuční list a vysvědčení o závěrečné zkoušce. Poté mohou pokračovat v nástavbovém studiu, které je zakončené maturitní zkouškou.

Přijímací zkoušky se nekonají. Absolventi jsou přijímáni na základě výsledků v základní škole a na základě zájmu o obor.

Výuka probíhá v areálu školy v Plzni – Křimicích.

Učební plán oboru Čalouník (kód 33-59-H/01)
Školní vzdělávací program je k nahlédnutí u ředitelky školy

Pozn.: Výuka všech učebních oborů probíhá v areálu školy v Plzni-Křimicích.

Kalendář akcí

duben   2021
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Spolupracující firmy


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ PLZEŇ, KARLOVARSKÁ 99

  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, Plzeň 323 00, Tel.: 371 657 111, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  |  Prohlášení o přístupnosti
2016 © Střední průmyslová škola dopravní Webdesign by AGIONET s.r.o.