• Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

facebook

Čalouník (kód 33-59-H/01)

Čalouník (kód 33-59-H/01)
Tříleté denní střední vzdělání zakončené výučním listem je určeno pro chlapce a dívky, kteří úspěšně ukončili základní školu a jsou zdravotně způsobilí (potvrzení od lékaře).Žáci získávají kvalifikaci pro výkon souboru pracovních činností, včetně ovládnutí metod práce a příslušných pracovních prostředků čalounické výroby a dekoratérství.

Obor čalouník má všeobecně vzdělávací složku společnou s jinými obory (autolakýrník, železničář…) a odbornou složku zaměřenou na získávání odborných znalostí týkajících se dané profese.

V jednotlivých odborných předmětech žáci provádějí práce, při kterých si sami navrhují výrobek ke zhotovení včetně výkresové dokumentace a vlastního technologického postupu. Pro získání uceleného přehledu získávají znalosti o způsobech zpracování materiálů, výrobě, dekoratérských prvcích i charakteristice jednotlivých období (od pravěku po novodobý styl).

Po úspěšném zakončení studia absolventi mohou vykonávat činnosti, při nichž je nutno samostatně uplatňovat získané vědomosti, dovednosti a návyky s určitou mírou osobní zodpovědnosti a samostatností výroby čalouněného nábytku a jiných čalouněných výrobků, zpracování materiálů podle funkce a umí zvládnout různé technologie jak ručním, tak strojním způsobem. Mohou vykonávat i činnosti spojené s prováděním údržby a opravami výrobků.

Z cizích jazyků si žáci mohou vybrat mezi Anglickým a Německým jazykem.

V průběhu tříletého studia se žáci zúčastňují exkurzí, které jsou tématicky zaměřené na probírané učivo. Ve výuce dochází k prolínání teorie s pracemi v odborném výcviku, a tím si žáci osvojují získané teoretické znalosti.

O žáky je veliký zájem z řad firem. Po vykonání závěrečné zkoušky obdrží žáci výuční list a vysvědčení o závěrečné zkoušce. Poté mohou pokračovat v nástavbovém studiu, které je zakončené maturitní zkouškou.

Přijímací zkoušky se nekonají. Absolventi jsou přijímáni na základě výsledků v základní škole a na základě zájmu o obor.

Kontaktní adresy pro bližší informace:

Blanka Vaňourková, SPŠD, Plzeň-Křimice, Průkopníků 290
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 377 822 310, linka 180.
Alena Matějovská, SPŠD, Plzeň-Křimice, Průkopníků 290
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 377 822 310, linka 156.

Učební plán oboru Čalouník (kód 33-59-H/01)
Školní vzdělávací program je k nahlédnutí u ředitelky školy

Pozn.: Výuka všech učebních oborů probíhá v areálu školy v Plzni-Křimicích.

Kalendář akcí

listopad   2019
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Spolupracující firmy


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ PLZEŇ, KARLOVARSKÁ 99

  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, Plzeň 323 00, Tel.: 371 657 111, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
2016 © Střední průmyslová škola dopravní Webdesign by AGIONET s.r.o.