Sportovní aktivity

SPORTOVNÍ VÝSLEDKY SPŠD – PODZIM 2016/17

Pokud to bylo možné, zúčastnili jsme se většiny školních akcí, které byly pořádány pod hlavičkou AŠSK nebo jiných subjektů. Zde jsou výsledky našeho snažení:

FOTBAL

Zajišťovali Dr. Pinker a Mgr. Žižková. V soutěži AŠSK kategorie VI.A jsme vyhráli okresní i krajské kolo a postoupili do kvalifikace na republikové finále. Kvalifikace se hrála v Třeboni, tam jsme uspěli 4:0 proti Strakonicím, ale prohráli jsme s průmyslovkou z Příbrami.

FUTSAL

Pod vedením Mgr. Pelešky jsme neuspěli hned v prvním kole, kde jsme narazili na lepší soupeře.

HALOVÝ FOTBAL

Tradiční, již 22. ročník halového turnaje SOŠ Nerudovka přilákal 10 družstev kluků a 10 družstev holek. Byli jsme celkem úspěšní, kluci skončili na 5. místě a holky byly 7. Snad to příště vyjde lépe!

BASKETBAL VI.A

Tato kategorie je pro žáky do 17ti let. DÍVKY sehrály svá utkání na SPŠ stavební a skončily na krásném třetím místě. Hrálo se 1.11.2016. Vedoucí Dr. Pinker. KLUCI měli smůlu na vylosování a byli ve skupině se všemi favority. Takže se nám letos postup nepodařil a skončili jsme ve skupině.

HÁZENÁ

V tomto sportu jsme měli ambice zejména mezi dívkami. Ty 11.11. sehrály turnaj v hale LOKO a s jednou porážkou skončily na třetím místě. Mgr. Žižková, Dr. Pinker. KLUCI si také dělali naděje na lepší umístění, ale smolně prohrané první utkání nás odsunulo až na 5. místo, Dr. Pinker.

VOLEJBAL

S kluky jsme sehráli turnal 23.11. v hale LOKO. Postoupili jsme ze skupiny s jednou porážkou a bylo z toho celkové 4. místo. Dr. Pinker. Děvčata pod vedením Mgr. Žižkové skončily ve skupině po urputných bojích na 3. místě.

FLORBAL G2 CHALLENGE

Tuto vysoce prestižní akci pořádá Florbalová unie a loňského roku jsme se dostali až do finále. Letos jsme sehráli okresní kole dne 24.11.2016. V ostré konkurenci jsme si zajistili 2. místo a tím postup do krajského kola dne 19.1.2017. Dr. Pinker – vedoucí.

ODBORNÁ EXKURZE NORIMBERK

Dne 7. prosince 2016 jsme uspořádali odbornou exkurzi do SRN – outlety firem Adidas, PUMA, Nike apod., při zpáteční cestě si vybraní žáci 1. - 3. ročníků prohlédli historické jádro starobylého města Norimberk, kde se v té době konaly proslavené Vánoční trhy. Celá akce proběhla bez rušivých vlivů, zúčastnilo se jí 45 žáků, vedoucím akce byla Mgr. Žižková, pedagogický dozor vykonávali Mgr. Šulc a Ing. Plzák.

V 1. pololetí kalendářního roku 2017 nás čekají ještě florbalové akce AŠSK a G2 Challenge, v dubnu Pohár Josefa Masopusta, dále Memoriál P. Havla v beach volejbalu, volejbalový turnaj dívek na SPŠ stavební, Pohár hejtmana PK v různých sportovních disciplinách a také sportovní kurz pro 3. ročníky v Luhu u Sušice.