• Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

facebook

Soutěžili jsme na Technické olympiádě Plzeňského kraje 6. 2. 2020

Soutěžili jsme na Technické olympiádě Plzeňského kraje 6. 2. 2020
Naši žáci se letos opět zúčastnili Technické olympiády, kterou vyhlašuje Rada Plzeňského kraje v souladu se záměrem Plzeňského kraje o podpoře technického vzdělávání ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni. Soutěž se konala 6. 2. 2020 na Západočeské univerzitě v Plzni.Naši školu letos reprezentovaly dva týmy z oboru Autotronik s pracemi:
„Snížení emisí obohacováním paliva vodíkem " (M. Stuchlová, K. Landa, K. Janata)
„Chytrý semafor – rychlá křižovatka" (F. Kříž, K. Krekel).

K vidění bylo jako vždy mnoho vynikajících soutěžních prací, tentokrát se přihlásilo 39 týmů, porota tedy měla velmi nelehký úkol vybrat ty nejlepší. Vyhodnocovalo se v několika kategoriích, kde se nám podařilo získat skvělá umístění ve druhé („Snížení emisí obohacováním paliva vodíkem ") a čtvrté („Chytrý semafor – rychlá křižovatka").

Ocenění a výhry soutěžní týmy převzaly z rukou prorektorky Západočeské univerzity v Plzni RNDr. Blanky Šedivé, Ph.D., náměstkyně hejtmana Mgr. Ivany Bartošové a vedoucí odboru školství JUDr. Jaroslavy Havlíčkové.

Děkujeme našim žákům za vynaložené úsilí (někdy i s vypětím sil a nervů, tentokrát jsme měli velký finiš, až to hořelo) a vzornou reprezentaci naší školy.

Rovněž je třeba poděkovat učitelům teorie a odborného výcviku za pomoc žákům. U jedné prezentace nám totiž záludně selhal model a všichni bez rozdílu a zásluh pomáhali soutěžní tým zachránit.

Samozřejmě je třeba poděkovat Plzeňskému kraji a Západočeské univerzitě za perfektní organizaci a za to, že jsme se mohli soutěže zúčastnit. Těšíme se na další ročník!

Kalendář akcí

říjen   2020
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Spolupracující firmy


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ PLZEŇ, KARLOVARSKÁ 99

  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, Plzeň 323 00, Tel.: 371 657 111, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  |  Prohlášení o přístupnosti
2016 © Střední průmyslová škola dopravní Webdesign by AGIONET s.r.o.