• Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

facebook

ROBO-VOZÍTKO PLZEŇ 2020

ROBO-VOZÍTKO PLZEŇ 2020
Naše škola Střední průmyslová škola dopravní Plzeň se ve dnech 13. až 16. ledna 2020 zúčastnila mezinárodní robotické soutěže ROBO-VOZÍTKO PLZEŇ 2020. Do soutěže se přihlásilo 14 dvoučlenných týmů, své zástupce zde měly Čína, Chorvatsko, Německo, Slovensko a šest soutěžních dvojic bylo z Plzně.Naše škola vyslala dva týmy. S číslem 7 soutěžili Jakub Pádecký a Vítek Šilhánek z DP4 (Dopravní prostředky, zaměření Diagnostika a servis silničních vozidel) a číslo 13 bylo vylosováno pro Prokopa Pintu a Štěpána Klímu z PSD3 (Provoz a ekonomika dopravy, zaměření Vnitrostátní a mezinárodní autodoprava). Soutěžilo se ve třech kategoriích. Nejprve soutěžící na FAV ZČU prezentovali svá vozítka, která si sami sestavili (naši žáci použili podvozek ze stavebnice Merkur, s programováním a nákupem elektronických součástek jim pomáhal Ing. Neduchal ze ZČU). V této části soutěže museli soutěžící prokázat i jazykové znalosti, protože prezentace probíhaly v anglickém jazyce.

Další soutěžní kategorií, která se tentokrát konala v Techmanii, byl závod autíček na čas. V této části se hodnotil design vozítek. Poslední kategorií byl závod na čas, kde vozítko mělo za úkol sledovat čáru a při tom v pořádku dovézt náklad – vodu v kalíšku. V této kategorii obsadily naše týmy krásné 8. a 9. místo.

Celkové prvenství získalo Chorvatsko, druhý byl tým ze SPŠE v Plzni a třetími byli soutěžící z Číny. Bohužel se naše týmy v žádné kategorii neumístily do třetího místa, ale přesto byli žáci odměněni dárečky a cenou výzkumného centra NTC Plzeň při ZČU. Doprovod našim soutěžícím a holandské delegaci, která přijela bez soutěžního týmu, dělali paní ředitelka Ing. Nováková, Ing. Baxa, tlumočnice do anglického jazyka - Mgr. Kefurtová a PaedDr. Pančíková, a technický doprovod týmu - Mgr. Nesnídalová a Ing. Neduchal. Úspěšný kulturní program na úterní večer zajišťoval s žáky naší školy Ing. Pertlíček a moderovala jej Mgr. Felegy. Cizincům se v Plzni velice líbilo. Uchvátila je celková atmosféra i jídlo, které bylo skvělé, a knedlo-zelo-vepřo chutnalo i čínské delegaci. 2. ročník této mezinárodní soutěže by se měl v roce 2021 konat v Číně.

Kalendář akcí

říjen   2020
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Spolupracující firmy


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ PLZEŇ, KARLOVARSKÁ 99

  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, Plzeň 323 00, Tel.: 371 657 111, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  |  Prohlášení o přístupnosti
2016 © Střední průmyslová škola dopravní Webdesign by AGIONET s.r.o.