• Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

facebook

Krajské kolo soutěže ENERSOL 2017

Krajské kolo soutěže ENERSOL 2017
Dne 2. 3. 2017 jsme se zúčastnili krajského kola žákovských projektů Enersol 2017. Soutěž se konala v prostorách Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni pod osobní záštitou Mgr. Ivany Bartošové, náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství a cestovního ruchu, Ing. Radky Trylčové, radní pro oblast životního prostředí a zemědělství a JUDr. Jaroslavy Havlíčkové, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu.

Soutěžící řešili problematiku využívání obnovitelných zdrojů energie, opatření vedoucí k energetickým úsporám a snižování emisí v dopravě ve třech kategoriích: „Enersol a praxe“, Enersol a inovace“ a „Enersol a popularizace.

Vzhledem k možnostem, které nám naše škola a její vybavení nabízí (a bylo by škoda tohoto potenciálu nevyužít), jsme soutěžili v kategoriích „Enersol a praxe“ s pracemi:

1. Snížení spotřeby paliva a emisí automobilu zvýšením efektivity intercooleru (Roman Šuser a Jakub Polívka – automechanici prohlubující si svoje vzdělání dalším studiem oboru autotronik – 3. ročník)
2. Problematika filtrů pevných částic (Jakub Bér, Phan Tat Dat, Jan Zdvořan - automechanici rovněž prohlubující si svoje vzdělání dalším studiem oboru autotronik – 4. ročník)
a v kategorii „Enersol a inovace“ s prací
3. Inteligentní světla a jejich vliv na snížení spotřeby automobilů (Michal Jaroš a Dominik Šimon – autotronici 3. ročníku).

Podařilo se nám dosáhnout vynikajících výsledků:
1. místo v kategorii „Enersol a praxe“ Roman Šuser s Jakubem Polívkou,
1. místo v kategorii „Enersol a inovace“ Michal Jaroš s Dominikem Šimonem.
Pěkného výsledku dosáhli i Jakub Bér, Phan Tat Dat a Jan Zdvořan, a to 4. místa v kategorii „Enersol a praxe“.

Absolutními vítězi, bez rozdílu kategorie, s největším počtem získaných bodů od odborné poroty byli Roman Šuser a Jakub Polívka, 3. místo obsadili Michal Jaroš a Dominik Šimon. Oceněna byla taká škola jako „objev“ soutěže. Diplom od Ing. Jiřího Herodese z Kroměříže, zakladatele soutěže, převzal ředitel školy Ing. Jiří Svoboda. Děkujeme žákům za vynikající reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí v celostátním kole, které bude 14. až 15. března 2017 v Pelhřimově.

Kalendář akcí

listopad   2020
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Spolupracující firmy


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ PLZEŇ, KARLOVARSKÁ 99

  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, Plzeň 323 00, Tel.: 371 657 111, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  |  Prohlášení o přístupnosti
2016 © Střední průmyslová škola dopravní Webdesign by AGIONET s.r.o.