• Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

facebook

Využití umělé inteligence pro podnikání

Využití umělé inteligence pro podnikání
V pátek 11. 12. 2020 se třída PG4B (Provoz a ekonomika dopravy, zaměření Komplexní logistika) s Mgr. Jiřinou Duškovou zúčastnila ve škole projektového dne „Využití umělé inteligence v podnikání“, který proběhl zábavnou hravou formou.


Umělá inteligence = počítačové vidění + hlasové technologie + nástroje porozumění. Z těchto tří částí se skládala investiční hra, jejímž cílem bylo naučit žáky tvořit nové produkty, protože byznys firem se mění. Žáci se rozdělili do čtyř týmů a v každém z nich byly následující pracovní pozice: business lead, marketér, architect, data expert a machine learning expert, které spolu musely spolupracovat jako ve skutečné firmě.

První úkol se týkal využití obrazových technologií pro lepší a kvalitnější služby zákazníkovi. Druhá část byla využití hlasových technologií - soutěžící vymysleli záměr a nápad, který bude automaticky odpovídat na dotaz klienta. Třetí fází byla tvorba nástroje pro porozumění textu podle klíčových slov. Finálním závěrem byla prezentace souhrnného řešení ze tří předchozích fází, a to včetně plánů firmy do budoucna, tzv. business model. Akce byla zakončena výslednou prezentací všech firem, ve které žáci přednesli plán, jak realizovat svůj nápad s využitím technologií.

Žáci si sami vzájemně jednotlivá kola soutěže hodnotili. Těsně zvítězil tým „Airscan“ ve složení Matěj Hes, Ondra Mošna, Barbora Plassová a Jitka Vacíková. Žáci tento projektový den hodnotili velmi kladně. Líbilo se jim, že aktivně prošli celou cestou postupu od firemního nápadu, vytvoření vlastního systému, vysvětlení jednotlivých kroků až po realizaci a prezentaci svého podnikatelského záměru. Všichni říkali, že se naučili hodně nového ve využití umělé inteligence, a to nejen pro případné podnikání. Šlo také o zajímavou zkušenost, jak se domluvit a spolupracovat v týmu.

Kalendář akcí

leden   2021
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Spolupracující firmy


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ PLZEŇ, KARLOVARSKÁ 99

  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, Plzeň 323 00, Tel.: 371 657 111, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  |  Prohlášení o přístupnosti
2016 © Střední průmyslová škola dopravní Webdesign by AGIONET s.r.o.