Exkurze Lužná u Rakovníka

Dne 23. září 2020 jela třída PLD3 oboru Provoz a ekonomika dopravy se zaměřením na Drážní a městskou dopravu na exkurzi do Muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka.

I za nepříznivé epidemiologické situace se mohla uskutečnit již jednou odložená exkurze z Projektu Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji. V autobusu měl každý žák k dispozici samostatné dvojsedadlo, v areálu muzea byla celá třída sama – bez jiných návštěvníků.

Ve venkovních prostorách žáci nahlédli do historie kolejové dopravy, svezli se na úzkokolejce, obdivovali největší, nejhezčí a i nejrozšířenější lokomotivy parní, motorové a elektrické trakce. Na ostatní expozice odvětví dopravy a přepravy, zabezpečovací techniky a ukázku železničního modelářství, které jsou umístěny v uzavřených prostorách, si žáci přejí prohlédnout někdy příště. Při zpáteční cestě žáci absolvovali vědomostní kvíz o železnici a Hromnickém jezírku, ke kterému se ještě stihli podívat.

Předpověď počasí naštěstí nevyšla a naši exkurzi po celou dobu ohřívalo podzimní sluníčko.

říjen   2020