Divadelní představení v anglickém jazyce JACK and JOE

Dne 14. února 2019 se žáci třetích a čtvrtých ročníků naší školy zúčastnili divadelního představení v anglickém jazyce JACK and JOE v KD v Šeříkové ulici.

Ze zdánlivě neškodné situace v životě dvou bratrů se před našima očima odehrál vtipný příběh nabitý akcí, ve kterém šlo o záchranu života i se všemi peripetiemi, které s tím mohou souviset. Velké množství divadelních postav dodalo hře dynamiku a nečekané zvraty událostí vtáhly diváka přímo do děje. Každá z postav, která se na jevišti objevila, měla svá vizuální a charakterová specifika a jiný jazykový projev. Byly využity fráze a slovní zásoba, s kterými se studenti mohou setkat v reálném životě.

Představeni bylo zaměřeno především na slovesné časy: present simple, present continuous, past simple, past continuous, present perfect, future tenses.

Žákům se představení líbilo, protože dialogy mezi postavami byly založené na srozumitelných zápletkách a tomu přiměřeně odpovídala i náročnost anglického jazyka.

březen   2019