Modernizace učeben na SPŠD

Den 2. 10. 2018 se pro naši školu stal velmi významným. Slavnostně byly otevřeny dvě nově vybavené a zrekonstruované učebny - učebna elektromobility a učebna měření, které byly hrazeny z fondu IROP a rozpočtu KÚ PK ve výši přesahující 5,3 milionu Kč.

Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci Plzeňského kraje, náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Mgr. Ivana Bartošová, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu JUDr. Jaroslava Havlíčková, ředitelka regionální komory PK a členka Rady PK pro oblast životního prostředí a zemědělství Mgr. Radka Trylčová, za výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Mgr. Jaroslav Šobr, za odbor školství, mládeže a sportu pan Jaroslav Sokol, ředitelka SPŠ dopravní Ing. Irena Nováková, starosta MO Plzeň 5 – Křimice Vít Mojžíš, předseda Elektrotechnického cechu v Plzeňském regionu Alexander Horský, zástupci Asociace pro elektromobilitu, zástupci firmy KIA a další hosté.

Učebna elektromobility je první svého druhu v České republice a žáci se zde během svého studia seznámí s dnes už téměř jistou budoucností automobilového průmyslu. Kromě moderního vybavení a sofistikovaných přístrojů je nedílnou součástí i elektromobil KIA Soul EV s diagnostickou a zvedacím zařízením. Učebna elektromobility rovněž disponuje celou řadou konstrukčních celků a částí elektromobilu, na kterých mohou žáci a žákyně pod vedením svých učitelů získávat znalosti z oblasti elektromobility.

Učebna měření disponuje moderními měřicími přístroji a digitální technikou, např. radarem, termokamerou, trhacím strojem, soustruhem, 3D tiskárnou včetně 3D skeneru, zařízením pro měření automobilových součástí - vše s plnou počítačovou podporou a dotykovou tabulí, atd.

Součástí slavnostního otevření našich nových učeben byla i prezentace elektromobilů Nissan, Tesla a hybridního automobilu Kia. Byla možnost se s vozidly projet. Tato projížďka mnohým změnila pohled na elektromobily.

listopad   2018