• Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

facebook

Modernizace učeben na SPŠD

Modernizace učeben na SPŠD
Den 2. 10. 2018 se pro naši školu stal velmi významným. Slavnostně byly otevřeny dvě nově vybavené a zrekonstruované učebny - učebna elektromobility a učebna měření, které byly hrazeny z fondu IROP a rozpočtu KÚ PK ve výši přesahující 5,3 milionu Kč.


Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci Plzeňského kraje, náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Mgr. Ivana Bartošová, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu JUDr. Jaroslava Havlíčková, ředitelka regionální komory PK a členka Rady PK pro oblast životního prostředí a zemědělství Mgr. Radka Trylčová, za výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Mgr. Jaroslav Šobr, za odbor školství, mládeže a sportu pan Jaroslav Sokol, ředitelka SPŠ dopravní Ing. Irena Nováková, starosta MO Plzeň 5 – Křimice Vít Mojžíš, předseda Elektrotechnického cechu v Plzeňském regionu Alexander Horský, zástupci Asociace pro elektromobilitu, zástupci firmy KIA a další hosté.

Učebna elektromobility je první svého druhu v České republice a žáci se zde během svého studia seznámí s dnes už téměř jistou budoucností automobilového průmyslu. Kromě moderního vybavení a sofistikovaných přístrojů je nedílnou součástí i elektromobil KIA Soul EV s diagnostickou a zvedacím zařízením. Učebna elektromobility rovněž disponuje celou řadou konstrukčních celků a částí elektromobilu, na kterých mohou žáci a žákyně pod vedením svých učitelů získávat znalosti z oblasti elektromobility.

Učebna měření disponuje moderními měřicími přístroji a digitální technikou, např. radarem, termokamerou, trhacím strojem, soustruhem, 3D tiskárnou včetně 3D skeneru, zařízením pro měření automobilových součástí - vše s plnou počítačovou podporou a dotykovou tabulí, atd.

Součástí slavnostního otevření našich nových učeben byla i prezentace elektromobilů Nissan, Tesla a hybridního automobilu Kia. Byla možnost se s vozidly projet. Tato projížďka mnohým změnila pohled na elektromobily.

Kalendář akcí

červenec   2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Spolupracující firmy


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ PLZEŇ, KARLOVARSKÁ 99

  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, Plzeň 323 00, Tel.: 371 657 111, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
2016 © Střední průmyslová škola dopravní Webdesign by AGIONET s.r.o.