Kam s ním

Vyšlo: Plzeňský deník, 26. 11. 2019

Kam s komunálním odpadem? Tak na tuto otázku klasika by jednohlasně odpověděli dnes již bývalí žáci paní učitelky Kaiserové z 31. ZŠ: “ do popelnice a pak do Chotíkovské spalovny”. V rámci projektu Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji se zúčastnili projektového dne, stejně jako dříve v průběhu tří let trvání projektu žáci dalších škol zapojených v tomto projektu pod patronací Střední průmyslové školy dopravní, Plzeň - 7. ZŠ, ZŠ Město Touškov, ZŠ Chotěšov a ZŠ Třemošná.

Exkurzí po Spalovně (ZEVO) nás velmi fundovaně provází paní Iveta Čížková, která prostřednictvím videa a názorného modelu seznamuje žáky s výhodami spalování komunálního odpadu oproti skládkování. Přednáška je vždy doplněna prohlídkou provozu a intraktivními hrami v informačním centru. Žáci tak mohou zajímavou a velmi přijatelnou formou mj. rozhodnout, zda energii vytvořenou spalováním je lépe během roku posla na vytápění bytů na Lochotínském sídlišti a nebo nechat vytvořit energii elektrickou. Běžná veřejnost má možnost se s tímto zařízením seznámit při nabízených prohlídkách o víkendech. Tuto návštěvu všem vřele doporučuji.

PaedDr. Pančíková, SPŠD, Plzeň

říjen   2020