Ocenění bývalému řediteli školy Ing. Jiřímu Svobodovi

Ve čtvrtek 28. března 2019, na Den učitelů vyznamenal Ing. Robert Plaga, Ph.D., ministr školství mládeže a tělovýchovy v Senátu Parlamentu České republiky 48 vynikajících pedagogů za významnou pedagogickou, výchovnou, vědeckou nebo uměleckou práci, dlouhodobé vynikající působení ve školství nebo za mimořádně záslužný čin ve výchově a vzdělávání.

Medailí 1. stupně za dlouholetou vynikající činnost byl také oceněn bývalý ředitel školy Ing. Jiří Svoboda. Jako ředitel pracoval na naší škole 28 let, přetvořil ji v renomovanou vzdělávací instituci a úspěšně zvládl i její sloučení s dalšími školami. Zasloužil se o vylepšení vybavení i zřízení nových učeben umožňujících moderní formy výuky, velkou pozornost věnoval mezinárodním i krajským projektům zaměřeným na výuku technických oborů, podporoval účast žáků v různých soutěžích, v nichž se umisťovali na předních místech. Udělení medaile je oceněním jeho celoživotní úspěšné práce ve školství i jeho loňského životního jubilea.

Ocenění pro Ing. Jiřího Svobodu na slavnostním ceremoniálu ve Valdštejnském paláci převzala v zastoupení současná ředitelka školy Ing. Irena Nováková.

duben   2019