• Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

facebook

2. setkání koordinátorů Environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty, 26. 2. 2016

Setkání koordinátorů Plzeňského kraje se uskutečnilo 26. února 2016 na SPŠ dopravní, Plzeň ve spolupráci s Klubem ekologické výchovy Praha.

Účastníky setkání přivítal ředitel SPŠ dopravní, Plzeň Ing. Jiří Svoboda a Ing. Jana Jindřichová, koordinátorka EVVO na SPŠ dopravní, Plzeň.

Pozvání přijali paní RNDr. Danuše Kvasničková, zakladatelka a čestná předsedkyně Klubu ekologické výchovy Praha, zakladatelka ekologické výchovy v ČR a ředitel Krajského centra vzdělávání a Jazykové školy pan RNDr. Jiří Cais – oba autoři učebnice Ekologický přírodopis.

Setkání bylo zaměřeno na problematiku managementu environmentální výchovy, konkrétně na evaluaci výsledků v oblasti environmentálního vzdělávání.

Prvním tématem byla informace o mezinárodních programech vyhlašovaných OSN a UNESCO. Rok 2016 byl Valným shromážděním OSN vyhlášen za Mezinárodní rok luštěnin. Česká společnost ornitologická vyhlásila Ptákem roku 2016 červenku obecnou, která patří mezi 15 nejběžnějších ptáků Česka. Česká společnost ornitologická chce volbou upozornit na skutečnost, že i běžným a široce rozšířeným druhům může hrozit nebezpečí.

Ing. Jana Jindřichová, koordinátorka EVVO na SPŠ dopravní, Plzeň je členkou stálé pracovní skupiny odboru životního prostředí KÚ PK pro environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu. Účastníky seznámila s akcemi připravovanými v roce 2016 v Plzeňském kraji - KEV, Ekologická olympiáda, projekt Recyklohraní, Zelená škola Plzeňského kraje, M.R.K.E.V., ENVIC, KCVJŠ, Ametyst, AOPK – Český les, ZOO Plzeň.

Doc. RNDr. PaedDr. Milada Švecová, CSc., předsedkyně Klubu ekologické výchovy informovala o profesionalizaci činnosti koordinátorů environmentálního vzdělávání ve školách Plzeňského kraje a o možnosti kombinované formy specializačního studia koordinátorů environmentálního vzdělávání s podporou e-learningu.

Specializační studium pro koordinátory EVVO bude zahájeno 30. 3. 2016 na SPŠ dopravní, Plzeň.

RNDr. Danuše Kvasničková předala účastníkům setkání informace o problematice trvale udržitelného rozvoje – jeho historii a strategii v současnosti.

Účastníci obdrželi všechny uvedené informace v elektronické podobě včetně projektu ENVITALENT - „Podpora badatelské činnosti žáků se zájmem o životní prostředí a udržitelný rozvoj.

Koordinátoři ohodnotili velmi pozitivně jak obsah, tak i organizaci celé akce.

Kalendář akcí

červen   2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Spolupracující firmy


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ PLZEŇ, KARLOVARSKÁ 99

  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, Plzeň 323 00, Tel.: 371 657 111, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
2016 © Střední průmyslová škola dopravní Webdesign by AGIONET s.r.o.