• Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

facebook

Ukázkový den SPŠ dopravní, 16. 12. 2015 - Projekt Technika a ICT - Cherchez la femme

Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.
Hlavním cílem projektu je zvýšení zájmu dívek o studium technických a ICT oborů pomocí souboru komplexních aktivit a úzké spolupráce ZŠ, SŠ Plzeňského kraje, ZČU v Plzni, Techmania Science Center, významných zaměstnavatelů v regionu, města Plzně a Plzeňského kraje.

PROPAGOVANÝ OBOR: MECHANIZACE A SLUŽBY – ZAMĚŘENÍ EKOLOGIE


Dne 16. 12. 2015 proběhl na naší škole ukázkový den, kterého se zúčastnilo 20 dívek z 20. ZŠ Plzeň s paní Michalou Šaškovou.

Úvodem byly účastnice ukázkového dne seznámeny s cílem projektu „Technika a ICT - Cherchez la femme !“ a konkrétními projektovými aktivitami. Dále dívky přivítal Ing. Vladimír Baxa a Ing. Jana Jindřichová a v krátkosti jim představili školu a samotný průběh ukázkového dne.

První část ukázkového dne byla věnována monitoringu životního prostředí s panem Václavem Švábem ze sdružení ENVIC, který si formou besedy s dívkami povídal o vytápění domů a úniku tepla. Dále jim ukázal, jak se měří meteorologické údaje – pomocí přístroje na měření hluku, přístrojem na měření hladiny světla, termokamerou a přístrojem na měření CO2, kdy si jednotlivé měření mohly dívky vyzkoušet a nakonec se i termokamerou vyfotografovat.

Ve druhé části byly dívky rozděleny do 2 skupin, kdy první skupina vyznačovala CHKO na mapu České republiky a zkoušela si vypočítat ekologickou stopu a dále jim byl představen celý obor vzdělání Mechanizace a služby se zaměřením na Ekologii, druhá skupina si mohla prohlédnout zahradní techniku. Děvčatům byly předvedeny činnosti jako např. ostření sekery, poté se dozvěděla, jak funguje malotraktor a v závěru si mohla jednotlivě vyzkoušet i samotnou jízdu na něm. Nakonec se obě skupiny vyměnily.

Kalendář akcí

červen   2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Spolupracující firmy


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ PLZEŇ, KARLOVARSKÁ 99

  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, Plzeň 323 00, Tel.: 371 657 111, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
2016 © Střední průmyslová škola dopravní Webdesign by AGIONET s.r.o.