• Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

facebook

Akce na domovech mládeže


Akce na domovech mládeže ve školním roce 2018/19


Únor v DM1

I když je únor nejkratším měsícem v roce, měly žákyně kromě pravidelných kroužků DM1 možnost vyplnit svůj volný čas i v jednorázových akcích. Vyzkoušely si například výrobu a zdobení drobných dárků technikou „dekupáže“ nebo vybarvovaly mandaly. Některé žákyně se zúčastnily bowlingu a laser game. A nesmíme zapomenout na naše dobrovolnice, které pomáhaly s organizací Masopustního veselí pro děti ve středisku Totem.

Beseda DM1 - Mezigenerační a dobrovolnické středisko Totem

Ve čtvrtek 17. 01. 2019 pozval DM 1 SPŠD k prezentaci a následné besedě zástupce Mezigeneračního a dobrovolnického centra Totem. Žákyně se seznámily s celou činností tohoto centra, jaké dobrovolnické programy nabízí, včetně nově připravované pomoci pro seniory. V rámci besedy také zazněla informace, co vše centrum Totem dělá pro své dobrovolníky. Prezentace měla pozitivní ohlas a některá děvčata již projevila zájem o tuto činnost.
   

20 kapek pro Totem

Dne 15. 1. 2019 se děvčata Domova mládeže 1 zúčastnila akce Mezigeneračního a dobrovolnického střediska Totem „ 20 kapek pro Totem “ a darovala v Transfuzní stanici Plzeň krev. Všechna děvčata byla darovat krev poprvé a dle jejich reakcí určitě ne naposled. Personál Transfuzní stanice Plzeň naši aktivitu přivítal a těší se na další návštěvu. A my se těšíme také, již teď plánujeme, kdy půjdeme znovu, třeba opět na podzim s „Kapkami pro Totem“.

Předvánoční čas na DM1

V předvánočním čase se žákyně Domova mládeže 1 aktivně podílely na vánoční výzdobě. Nejprve společné prostory provoněla vůně jehličí při tvoření a zdobení vánočních a adventních věnců v kroužku šikovných rukou. V kroužku vaření žákyně tvořily a zdobily perníčky a perníkovou chaloupku. A nesmíme zapomenout na výrobu drobných dárků pro své blízké, kdy si vyzkoušely ubrouskovou techniku a kreslily mandaly.

Zajímavá návštěva světové výstavy krajinomalby

Paní vychovatelka Žáková nám nabídla možnost návštěvy Masných krámů v Pražské ulici, kde se konala světová výstava obrazů krajinomalby. Velice rády jsme tuto nabídku uvítaly a dne 5. 12. 2018 jsme navštívily Masné krámy. Této akce se zúčastnilo 10 děvčat. Ve výstavní síni se nacházely obrazy z druhé poloviny 19. století. Nejvíce se mi líbily obrazy od Antonína Chittussiho, dále mě zaujaly obrazy Julia Mařáka, Bedřicha Havránka, Václava Brožíka, László Páala, Emila Jakoba Schindlera. Výstava na mě zapůsobila velmi příjemně, pozitivně a ostatním děvčatům se také velmi líbila.

Za všechny zúčastněné
Kateřina, DM Skrétova 29, Plzeň

Kalendář akcí

březen   2019
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Spolupracující firmy


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ PLZEŇ, KARLOVARSKÁ 99

  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, Plzeň 323 00, Tel.: 371 657 111, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
2016 © Střední průmyslová škola dopravní Webdesign by AGIONET s.r.o.